Меню & пошук

Морські видри опинилися під загрозою зникнення

Морські видри опинилися під загрозою зникнення

Тварини втрачають генетичне різноманіття


[ads-pc-2]

Морські видри мають низький рівень генетичного різноманіття. Науковці попереджають: якщо кількість видр знизиться, вид опиниться під загрозою повного зникнення. Ці факти вчені виявили під час свого останнього дослідження, результати якого опублікували в журналі Molecular Biology and Evolution, пише Newsweek.

Низька генетична різноманітність означає, що вид може бути менш схильним до адаптації в мінливих умовах. Види можуть втрачати генетичне різноманіття, коли відбувається раптове зниження чисельності населення: навіть якщо кількість потім відновлюється, різноманітність втрачається.

Проаналізувавши ДНК морської видри з акваріума затоки Монтерей та південноамериканської видри, науковці дійшли висновку: тварини мають низьку генетичну різноманітність. До цього призводять зокрема спарювання між родичами. Це, своєю чергою, може призвести до хвороб тварин у майбутньому та зникнення цілої популяції.

Морські видри живуть у мілководдях північної частини Тихого океану. До 1700-х років їхня світова популяція становила від 150 до 300 тисяч особин. Однак через активне полювання на тварин заради м’яса та хутра їхня кількість знизилася до 1000 представників виду.

1911 року Росія, Японія, Велика Британія і США підписали Договір про збереження і захист видр. За століття ситуація покращилася, однак популяція тварин досі продовжує знижуватися. Зокрема це відбувається через забруднення вод відходами підприємств та нафтою, знищення місць для проживання й активне рибальство, що знижує кількість їжі для видр.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: