Меню & пошук

7 порад для вегана-початківця

7 порад для вегана-початківця

План дій, якщо рішення про веганство прийняте


[ads-pc-2]

Перед Новим роком ми часто ставимо собі нові задачі, і обіцяємо змінити життя. Якщо раптом у 2019 ви хочете кинути собі виклик та спробувати рослинне харчування, то Inspired спільно з «Веган Челендж» зібрали для вас 7 найважливіших порад, що зроблять ваш перехід на веганство набагато простішим.


Почніть зі сніданку

Не слід в один день позбавлятися всіх «не веганських» продуктів з холодильника, адже ви ризикуєте залишитися розгубленими та голодними. Почніть із того, що вам буде зробити найлегше. Зазвичай, всім досить просто приготувати веганський сніданок: вівсянку на соєвому молоці або воді з горіхами та сухофруктами — і ваш перший «веганський» день розпочато.


Шукайте магазини, де можна придбати рослинні альтернативи м’ясних і молочних продуктів

Якщо у вашому місті немає таких закладів, ознайомтеся з онлайн-магазинами — зазвичай, вони мають навіть більший вибір. До того ж, майже в кожному кафе та ресторані є страви, котрі можна легко «веганізувати», прибравши небажані інгредієнти.


Шукайте натхнення в Instagram та YouTube

Фуд-блоги із смачними рослинними рецептами, тревел-блоги про рослинну їжу в різних країнах, просто «дні з життя» та відгуки про різні веганські продукти — все це можна знайти в Instagram та Youtube, використовуйте поради досвідчених веганів у власному житті.


Знайдіть однодумців

Соціальні мережі — це чудовий спосіб знайти не лише корисну інформацію, а й людей, що мають схожі інтереси та цінності. Завітайте у групи в фейсбуці чи підпишіться на тематичні сторінки в інстаграмі, це може стати чудовою мотивацією та допомогою, особливо якщо ви ще не маєте підтримки серед своїх друзів та родичів.


Опануйте основи правильного рослинного харчування

Багато міжнародних організацій визнало, що правильно сплановане веганське харчування підходить для будь-якого віку та рівня активності, але «правильно сплановане» — це головне. Зрозумійте чим замінити продукти, від яких ви відмовилися, та де знайти важливі для веганів вітаміни та мінерали.


Не провокуйте конфліктні ситуації

Наберіться терпіння та не привертайте зайвої уваги до свого раціону. Надихайте близьких своїм прикладом, готуйте для них смачні веганські страви та відповідайте на їхні питання, коли вони самі проявлять інтерес.


Не намагайтеся бути ідеальними

Запам’ятайте: «ідеальних веганів» не існує. Проте кожна ваша дія має значення, навіть якщо ви маєте лише один «веганський день» на тиждень. Що б вас не мотивувало перейти на рослинне харчування — етичне ставлення до тварин, екологія чи власне здоров’я — ви вже робите гарну справу, тож продовжуйте у власному темпі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: