Меню & пошук

Індійські школярі платять пластиком за навчання в школі

Індійські школярі платять пластиком за навчання в школі

Щотижня приносять до школи соломинки, пакети та пластикові пляшки


[ads-pc-2]

В індійському штаті Ассам, неподалік Гімалаїв, місцеві активісти Партіма Сарма та Мазін Мухтар відкрили школу, де діти платять за навчання пластиком. У такий спосіб вони очищують територію біля своїх домівок та отримують можливість вчитися, пише Forbes.

Школу заснували 2016-го. За три роки кількість учнів зросла від 20 до 100.

Причиною введення сміттєвої плати стало спалення місцевими пластику та пластмаси взимку, щоб зігрітися. Індійці не знали, що це небезпечно для навколишнього середовища та здоров’я. Аби запобігти цьому, Партіма Сарма та Мазін Мухтар вирішили розповідати дітям і дорослим з бідних родин про небезпеку сміття та його вплив на екологію.

Згодом відкрили школу, в якій замість оплати ввели збір пластику. Щотижня учні вишиковуються з пакетами для сміття, аби заплатити за своє навчання. Зібрані відходи викладачі сортують і здають на переробку.

Такий підхід допоміг бідним родинам економити та зробив можливим їхнє навчання в школах. До того діти замість уроків ішли працювати на кар’єр. Тепер вони отримали можливість ще й заробляти на смітті.

У школі крім звичайних предметів викладають прикладні: встановлення сонячних панелей, столярна справа, електроніка тощо. Приймають учнів віком від 4 до 15 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: