Меню & пошук

Фермери ЄС хочуть заборонити назви «вегетаріанський бургер» і «вегетаріанська ковбаса»

Фермери ЄС хочуть заборонити назви «вегетаріанський бургер» і «вегетаріанська ковбаса»

Європейський парламент розгляне пропозицію та проведе голосування.


[ads-pc-2]

Фермери ЄС хочуть заборонити назви «вегетаріанський бургер» і «вегетаріанська ковбаса», а також «йогуртний» і «сирний» для позначення рослинних альтернатив молочних продуктів. Відповідну пропозицію висунув Комітет із сільського господарства та розвитку сільських територій. Європейський парламент розгляне його та проведе голосування, пише The Guardian. 

Продажі цих товарів швидко ростуть, але фермери вважають, що ці терміни вводять людей в оману.

«Це очевидний випадок культурного викрадення», — сказав Жан-П’єр Флері з асоціації фермерів Copa-Cogeca. «Деякі маркетингові агентства використовують це, щоб навмисно заплутати споживачів».

Однак противники такої ініціативи кажуть, що подібна заборона суперечила б прагненням ЄС зменшити кількість викидів в атмосферу та допомогти споживачам обрати більш екологічно безпечні продукти харчування.

У ЄС вже існує заборона на рослинні альтернативи, що називаються молоком, вершками, маслом, сиром або йогуртом. 

Ясмійн де Бу з продовольчої організації ProVeg International сказала: «Це очевидна нісенітниця. Наприклад, всі ми знаємо, що в арахісовому маслі немає масла, споживачі [які купують вегетаріанські гамбургери] точно знають, що вони отримують».

Франція, яка має впливовий голос в ЄС, підтримує пропозицію фермерів і вже заборонила вживання терміну «вегетаріанський бургер». Але уряд Нідерландів дозволив використання таких термінів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: