Меню & пошук

Зміни клімату принесуть нові форми природних катаклізмів – дослідження

Зміни клімату принесуть нові форми природних катаклізмів – дослідження

За ураганами наставатиме сильна спека


[ads-pc-2]

Людству потрібно готуватися до нових форм природних катаклізмів, окрім збільшення частоти ураганів, засух, повеней та спеки, з’ясували дослідники Університету Лафборо.

За прогнозами вчених, до кінця століття у світі можуть початися гібридні форми природних катастроф. Наприклад, потужний тропічний циклон може спричинити перебої в подачі електроенергії. А до того як мережу встигнуть полагодити, може початися аномальна спека. Енергії для кондиціонування буде недостатньо, тож люди потерпатимуть від спеки.

Вчені дійшли висновку, що такі природні катаклізми можуть ставатися щороку вже до кінця століття, якщо не зменшити викиди парникових газів і не зупинити зміни клімату. 

Дослідники проаналізували понад 120 тропічних циклонів з 1979 по 2017 рік. Вони обчислили ймовірність впливу циклонів на певне місце суші на кожен день року. Також дослідники використали дані про температуру, аби підрахувати ймовірність її підвищення до 40 °C на кожен день року. Це допомогло їм виявити ймовірність появи спеки протягом 30 днів після урагану. Також вони підрахували, скільки людей може постраждати внаслідок таких природних катаклізмів. Результати дослідження опублікували в Nature Climate Change.

Аналіз показав, що подібні випадки гібридних катастроф можуть стати частішими. Якщо глобальна середня температура зросте на 1.5 °C, спека може слідувати за тропічними циклонами 7 разів за 30 років. Через це понад 1,2 мільйона людей опиняться в небезпеці. Якщо температура зросте на 2 °C, гібридні катастрофи траплятимуться в середньому 11 разів за 30 років, від цього постраждає 2 мільйони людей. Якщо ж температура зросте на 4 °C, у зоні ризику опиняться 11,8 мільйона, а нові форми катастроф можуть траплятися раз на рік або навіть частіше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: