Меню & пошук

Земля щороку втрачає лісові ділянки площею з Велику Британію

Земля щороку втрачає лісові ділянки площею з Велику Британію

Тобто 26 мільйонів гектарів на рік


[ads-pc-2]

Планета щороку втрачає ділянки лісу, розмір яких сягає площі Великої Британії, пише The Guardian.

Більшість з них – тропічні ліси. Це призводить до негативних наслідків для дикої природи та надзвичайних кліматичних ситуацій.

Площа втрати лісів уже сягнула 26 мільйонів гектарів на рік, попри зобов’язання щодо зменшення вирубки лісів і висаджування дерев, яке країни прийняли 2014 року.

Нью-йоркська декларація зобов’язує країни вдвічі зменшити вирубку лісів до 2020 року та відновити 150 гектарів деградованих лісових земель. Її мета – зупинити вирубку лісів до 2030 року, аби зменшити рівень вуглецю в повітрі. 

Попри це рівень втрати лісових покривів збільшився на 43% з часу підписання декларації.

У найбільших регіонах тропічних лісів, у південно-східній Азії, Латинській Америці та Африці, річна втрата лісів помітно зросла з 2014 по 2018 рік порівняно з періодом 2001-2003 років. Найбільші втрати лісів зафіксували у Латинській Америці, а найшвидші темпи втрат в Африці.

Якщо раніше через високу вологість тропічні ліси не так легко загоралися, то зараз через збільшення глобальної температури ліси висушуються та швидше загораються. Кліматологи пояснюють, що внаслідок лісових пожеж в атмосфері збільшується кількість вуглецю, що призводить до збільшення температури на планеті.

Збереження та відновлення лісів, особливо у тропічних регіонах,  є найдешевшим способом боротьби зі змінами клімату.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: