Меню & пошук

Здорове харчування зменшує симптоми депресії − дослідження

Здорове харчування зменшує симптоми депресії − дослідження

І загалом позитивно впливає на психічне здоров'я


[ads-pc-2]

Здорова дієта з великою кількістю поживних речовин і низьким вмістом жирів може полегшити симптоми депресії, показало нове дослідження, що проаналізувало дані 46 000 людей, пише EurekAlert.

До таких висновків прийшла група вчених на чолі з Джозефом Фіртом, які зібрали всі дані клінічних досліджень зв’язку дієти і психічного здоров’я. Загалом у них взяли участь близько 46 000 людей, у більшості з яких не було клінічної депресії, але спостерігалися депресивні стани.

Дослідження показало, що будь-яке покращення харчування призводить до позитивних наслідків для психічного здоров’я людей. Навіть збалансовані дієти для схуднення можуть зменшувати симптоми депресії.

«Більша кількість корисної їжі в раціоні, що містить багато клітковини та свіжих овочів, разом з відмовою від фастфуду та рафінованого цукру дійсно ефективні для попередження негативних наслідків шкідливої їжі на психічне здоров’я», − каже доктор Фірт.

Результати їхнього дослідження вкотре доводять, що здоровий спосіб харчування разом з фізичними навантаженнями є важливими елементами боротьби з депресією та поганим настроєм.

Виявилося, що у жінок сильніший зв’язок між харчуванням і самопочуттям, ніж у чоловіків. Поки що вчені не можуть пояснити причини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: