Меню & пошук

Запах партнера поліпшує сон − дослідження

Запах партнера поліпшує сон − дослідження

Запах футболки партнера як легке снодійне.


[ads-pc-2]

Дослідники з Університету Британської Колумбії в Канаді визначили, що футболка коханої людини може діяти як легке снодійне. За їхніми словами, запах партнера допомагає виспатися, навіть якщо самого партнера немає поряд. Про це повідомляє Science Daily.

Щоб це з’ясувати, учені провели дослідження, у межах якого вони попросили 155 учасників поспати дві ночі з футболками замість наволочок. Одну футболку носила кохана людина учасника, а другу − хтось інший або вона взагалі була чистою. Зазначається, що партнерів просили не знімати футболку протягом 24 годин, не користуватися дезодорантом, не палити й уникати будь-яких засобів, які впливають на запах тіла.

Учасники експерименту дві ночі поспіль спали самі й описували свої відчуття після кожного пробудження. Якість їхнього сну вимірювалася актиграфами − пристроями у формі годинника, який надягається на зап’ястя. Де, яка подушка не повідомлялося, учасники мали самі це вгадати.

Унаслідок тесту учасники розповіли, що краще спали на подушках, які, на їхню думку, пахнули коханою людиною. Позитивний ефект підтвердили дані, отримані з актиграфів: під дією «правильного» запаху учасники спали спокійніше. Подібний ефект викликає препарат мелатонін.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: