Меню & пошук

З друзями люди відчувають себе щасливішими, ніж з родиною — дослідження

З друзями люди відчувають себе щасливішими, ніж з родиною — дослідження

65% часу, проведеного з друзями, пов'язано зі спілкуванням, і лише 28 % часу у колі родини йде на спілкування.


[ads-pc-2]

Американські психологи з Південного методистського університету (Southern Methodist University) дослідили, з ким людина відчуває себе щасливішою: з друзями або з родиною. 

Понад 400 учасників дослідження попросили пригадати час, проведений з друзями або родиною, і визначити власні відчуття та емоції від цього, зокрема рівень щастя і задоволення. Кожну емоцію потрібно було оцінити по шкалі від 0 (майже ніколи) до 6 (майже завжди).

Дослідження професора психології Натана Хадсона виявило, що більшість людей вважає себе щасливішими, проводячи час з друзями, ніж з партнером або дітьми. Це пов’язано з діяльністю, яку виконує людина. З друзями люди переважно розмовляють і спілкуються. А час, проведений у родинному колі, пов’язаний із рутиною й побутом. Наприклад, 65% часу, проведеного з друзями, — це спілкування, і лише 28 % часу у колі родини йде на спілкування.

«Наше дослідження показує, що це не пов’язано з фундаментальної природою взаємин між рідними і близькими», — сказав Хадсон. «Тут є урок. Важливо створювати можливості для позитивного досвіду з партнерами і дітьми — і по-справжньому подумки насолоджуватися цими позитивними моментами. Навпаки, сімейні відносини, в яких немає нічого, крім роботи по дому і догляду за дітьми, швидше за все, не принесуть великого щастя».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: