Меню & пошук

Офісний центр у Норвегії обладнали 3 000 сонячних панелей

Офісний центр у Норвегії обладнали 3 000 сонячних панелей

Споруда забезпечує електроенергією себе, сусідні будівлі та міський транспорт


[ads-pc-2]

Архітектурна студія Snøhetta в Норвегії збудувала енергетично позитивний офісний центр. Споруда здатна самостійно забезпечувати електроенергією себе, будівлі поряд та навіть міський транспорт, пише Dezeen.

«Енергетично позитивні будівлі – це будівлі майбутнього. Дизайнерське мислення сьогодні повинно зосереджуватися на екологічних міркуваннях та зменшенні нашого екологічного сліду, а дизайн повинен виконувати цю передумову», – розповів засновник студії К’єтіль Тредаль Торсен.

Для цього на даху офісного центру, розташованого в гавані з видом на Тронхеймський фіорд, встановили 3000 сонячних панелей. Причому сам дах розмістили під таким кутом, аби панелі вловлювали максимальну кількість сонячного випромінювання. Адже в Норвегії небагато сонячних днів.

«Щоб максимально вловити сонячної енергії, панелі мають бути розміщені дуже круто – під кутом у 19 градусів. Тоді будівля щодня генеруватиме «чисту» енергію», – пояснили архітектори.

За рік панелі здатні генерувати біля 500 000 кіловат-годин чистої відновлюваної енергії. Надлишки, зібрані в літні місяці, зберігатимуться в акумуляторах для використання взимку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: