Меню & пошук

З 1994 року Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду — дослідження

З 1994 року Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду — дослідження

Головною причиною танення дослідники називають глобальне потепління.


[ads-pc-2]

Нове дослідження британських вчених виявило, що з 1994 року Земля втратила  28 трильйонів тонн льоду, пише The Guardian. 

Вчені з Університету Лідса, Единбурзького університету та Університетського коледжу Лондона проаналізували супутникові знімки полюсів, гір і льодовиків планети в період з 1994 по 2017 роки, щоб виміряти, скільки льоду було втрачено через глобальне потепління, викликане збільшенням викидів парникових газів.

Науковці описують рівень втрат льоду як «приголомшливий» і попереджають, що підвищення рівня моря через танення льодовиків до кінця століття може досягти метра. 

«Якщо розглядати це в контексті, то кожен сантиметр підвищення рівня моря означає, що близько мільйона людей будуть переселені зі своїх місць проживання», — сказав професор Енді Шеперд, директор Центру полярних спостережень і моделювання Університету Лідса.

Крім цього, танення льоду в таких кількостях знижує здатність планети відбивати сонячну радіацію назад у космос. Білий лід зникає, а море та ґрунт поглинають все більше тепла.

«У минулому дослідники вивчали окремі райони, такі як Антарктика або Гренландія, де тане лід. Але це перший раз, коли хтось підрахував кількість льоду, яка зникає з усієї планет», — сказав Шеперд. «Те, що ми виявили, приголомшило нас».

Головною причиною танення дослідники називають глобальне потепління. 

«В середньому температура поверхні планети з 1880 року підвищилася на 0,85 ° C, і ці цифри більші в полярних регіонах», — заявляють вони. В результаті підвищилися температури моря і атмосфери, що спровокувало значні втрати льоду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: