WWF: з 1970 року чисельність популяцій диких тварин зменшилася на 68%
WWF: з 1970 року чисельність популяцій диких тварин зменшилася на 68%
Причинами цього стали надмірна експлуатація дикої природи людиною та зміна клімату.
[ads-pc-2]
З 1970 року чисельність популяцій ссавців, птахів, риб, земноводних та плазунів зменшилася на 68%. Про цей йдеться у новому звіті Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) «Жива планета-2020». Вчені проаналізували чисельність популяцій 4392 видів тварин.
Найбільше постраждали регіони Латинської Америки і Карибського басейну, де в середньому спостерігається зниження на 94%. А найшвидше скорочується прісноводне біорізноманіття: після промислової революції було втрачено 85% світових водно-болотних угідь.
Причинами скорочення стали надмірна експлуатація дикої природи людиною та зміна клімату.
За даними Всесвітнього фонду дикої природи, руйнування екосистем ставить під загрозу близько 1 мільйона видів: 500 000 тварин і рослин і 500 000 комах. Однак експерти вважають, що цю тенденцію можна зупинити за допомогою невідкладних дій, зокрема зміні способів виробництва і споживання продуктів харчування, боротьбою зі зміною клімату та збереженням природи.
Автори звіту попереджають, що втрата біорізноманіття є серйозною загрозою глобальної продовольчої безпеки.
«Цей звіт нагадує нам, що ми руйнуємо планету на свій страх і ризик, тому що це наш дім. Людство заселяє колись дикі місця, і ми руйнуємо популяції видів. Але ми також впливаємо на зміну клімату і збільшуємо ризик зооноз (хвороб, які передаються від тварин до людей), таких як Covid-19 », — йдеться в заяві президента і генерального директора WWF США Картера Робертса.