Меню & пошук

Вживання навіть невеликої кількості алкоголю шкодить здоров’ю – дослідження

Вживання навіть невеликої кількості алкоголю шкодить здоров’ю – дослідження

У 2016 алкоголь став головним фактором ризику для людей від 15 до 49


[ads-pc-2]

Алкоголь став одним з головних факторів ризику захворювань і передчасної смерті чоловіків і жінок віком між 15 та 49 роками у 2016 році, показало з дослідження GBD 2016 Alcohol Collaborators, пише CNN.

Дослідження проводилося у 195 країнах, враховуючи дані з 1990 до 2016 року про чоловіків і жінок віком від 15 до 95 років.

Алкоголь опинився на сьомому місці серед факторів ризику виникнення захворювань і передчасної смерті для всіх вікових груп, а для людей від 15 до 49 алкоголь став головним фактором ризику. Автокатастрофи, нанесення шкоди собі та туберкульоз – основні причини смерті людей від 15 до 49, пов’язані з алкоголем. Серед чоловіків і жінок за 50 рак став найпоширенішою причиною смерті серед хвороб, пов’язаних з алкоголем. 

Проте загалом серед усіх вікових груп більшість смертей, пов’язаних з алкоголем, сталися через серцево-судинні захворювання і рак.

«Найбільш неочікуваною знахідкою стало те, що навіть невелика кількість алкоголю погіршує стан здоров’я. Ми звикли чути, що один або два алкогольні напої на день – це нормально. Але докази є докази», – каже Еммануела Гакідо, головна авторка дослідження, професорка Університету Вашингтонського інституту вимірювання та оцінки показників здоров’я.

Професор з Кембриджського університету Девід Спігелгалтер, який займається публічним розумінням ризиків, у коментарі про дослідження каже, що відсутність безпечної дози алкоголю ще не означає, що він нього слід повністю відмовитися: «Немає безпечного рівня водіння автомобіля або безпечного рівня життя, проте ніхто не рекомендує від цього відмовлятися».

Фото: unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: