Меню & пошук

Vollebak створив футболку, що розкладається за 3 місяці

Vollebak створив футболку, що розкладається за 3 місяці

В основі одягу – деревина та водорості


[ads-pc-2]

Технологічний стартап з виробництва одягу Vollebak презентував футболку, повністю виготовлену з деревної м’якоті та водоростей. Одяг здатен розкладатися в ґрунті або компостері протягом трьох місяців, пише Dezeen.

В основі футболки – деревина з евкаліпта, бука та ялини. Вона ретельно перемелюється для того, щоб стати волокном. З останнього потім роблять пряжу, згодом – тканину.

За словами співзасновника Vollebak Стіва Тідбола, кожна футболка є «унікальною». Це досягається завдяки природним властивостям водоростей, через які одяг з часом змінює колір.

Після використання футболку можна закопати або покласти в компостер. У землі, збагаченій бактеріями, вона розкладеться за три місяці. Чим вища температура навколишнього середовища, тим більше в землі бактерій і грибів. Тому футболка розкладатиметься швидше. Відповідно: чим холодніше – тим трохи довше.

«Не переймайтеся, що футболка почне розкладатися прямо у вашій шафі. Для цього їй необхідне тепло від землі, спеціальні гриби та бактерії. Тому можете користуватися нею скільки потрібно», – прокоментував Стів Тідбол.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: