Меню & пошук

Відвідування музеїв і художніх галерей сприяє збільшенню тривалості життя — дослідження

Відвідування музеїв і художніх галерей сприяє збільшенню тривалості життя — дослідження

Це знижує ризик передчасної смерті на 31%.


[ads-pc-2]

Нове дослідження Університетського коледжу Лондона виявило, що люди, які частіше «залучені до мистецтва» — кожні кілька місяців —  мають на 31% менший ризик передчасної смерті, ніж ті, хто цього не робить. Навіть відвідування театру або музею один або двічі на рік зменшувало ризик на 14%. 

Дослідники проаналізували дані, надані більш ніж 6000 дорослих в Англії віком від 50 років, які брали участь у дослідженні проблем старіння.

«У той час, як інші поведінкові звички, пов’язані зі здоров’ям, такі як: куріння, алкоголь і фізичні вправи – безсумнівно, є більш значущими показниками смертності. Ці види дозвілля й розваг, які люди не сприймають як діяльність, пов’язану зі здоров’ям, підтримують хороше здоров’я і довголіття», — сказала авторка дослідження Дейзі Фанкур.

На початку дослідження, у 2004–2005 роках, вимірювалося, як часто людина була «залучена до мистецтва». До таких активностей також відносили виставки, концерти й оперу, але не кіно. Потім за учасниками спостерігали протягом 12 років. 

Рівень достатку, як з’ясували дослідники, пояснює близько 9% випадків. Когнітивні відмінності, соціальна й громадська активність, психічне здоров’я, мобільність і проблеми зі здоров’ям також зіграли свою роль. Такі речі, як: вільний час і професійний статус – не мали істотного значення.

Автори дослідження припускають, що заняття мистецтвом може бути дієвим методом боротьби зі стресом і засобом генерування креативності, яка дозволяє людям адаптуватися до мінливих обставин. Важливим також є створення соціального капіталу — доступу до емоційної підтримки й інформації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: