Меню & пошук

Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану в окремих регіонах України

Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану в окремих регіонах України

Він триватиме 30 днів до кінця грудня


[ads-pc-2]

Верховна Рада підтримала законопроект №9338, що передбачає затвердження Указу президента Петра Порошенка «Про введення воєнного стану в Україні». За це проголосували  276 депутатів, 30 депутатів віддали голоси проти, утримався 1 депутат, а ще 23 депутати не голосували .

Воєнний стан розпочався о 14:00 26 листопада і завершиться о 14:00 26 грудня.

Він буде введений не на всій території України, а лише в областях, які межують з Російською Федерацією, самопроголошеною Придністровською Молдавською Республікою, а також мають вихід до Чорного та/чи Азовського морів.

«Це Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Донецька, Запорізька, Чернігівська, Херсонська і внутрішні води Азово-Керченської акваторії», — зазначив Петро Порошенко.

Президент Петро Порошенко спершу підтримував ініціативу РНБО ввести воєнний стан на 60 днів, але пізніше заявив, що пропонуватиме Раді запровадити воєнний стан в Україні на 30 днів. Мовляв таким чином режим воєнного стану не накладатиметься на початок виборчої кампанії, яка має початися 31 грудня.

Указ президета складається з 8 пунктів, а в 3 пункті перебчається можливість обмеження конституційних прав та свобод громадян. Зокрема, зазначається, що можуть бути обмежені права, передбачені статями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України. Однак вони не будуть обмежені в обов’язковому порядку.

За словами президента, воєнний стан не передбачатиме повної чи часткової мобілізації. «Така можливість залишається відкритою у разі, якщо Росія вдасться до повної ескалації. Воєнний стан вводиться з метою посилення оборони України і не означає оголошення війни», – наголосив у своєму зверненні Петро Порошенко.

Також РНБО пропонує Генштабу та Міноборони уточнити мобілізаційний план Збройних Сил України, зокрема обсяги призову резервістів оперативного резерву першої черги.

Контроль за виконанням рішення РНБО покладений на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова.

В Указі закладена дата виборів Президента України: перший тур повинен відбутися 31 березня 2019 року.

РНБО прийняла рішення про підготовку до воєнного стану вночі, 26 листопада. Це стало наслідком атаки російських силовиків по корабельній групі Військово-морських сил ЗСУ на виході з Керченської протоки.

Унаслідок атаки поранено шістьох українськох моряків. У Військово-морських силах повідомили про три захоплені українські судна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: