Меню & пошук

В голові у Леонардо: британський музей виклав у вільний доступ нотатки художника

В голові у Леонардо: британський музей виклав у вільний доступ нотатки художника

Зошити датуються 1487-1505 роками


[ads-pc-2]

Британський музей Вікторії та Альберта виклав у відкритий доступ унікальні нотатки вченого, письменника та художника Леонардо да Вінчі. Раніше зошити були доступні тільки науковцям, відтепер їх «погортати» може кожен охочий, йдеться на сторінці музею.

У зошитах да Вінчі описував власні думки щодо тієї чи іншої теорії, сам ставив собі запитання, на які хотів знайти відповіді, малював ескізи та проекти своїх винаходів.

П’ять із цих зошитів об’єднали в три томи. Їх назвали Кодексами Форстера (Codex Forster) – на честь Джона Форстера, який 1876-го передав нотатки музею. Записи в них датуються з 1487 по 1505 рік.

У своєму першому блокноті Леонардо да Вінчі досліджував найрізноманітніші об’єкти – від гідротехніки до вимірювання твердих тіл. Останньому він присвятив цілий трактат. Леонардо да Вінчі був відомий своїми складними пристроями для розваг гостей у кортах та дворянських будинках, зокрема у водних спорудах і фонтанах. Їхню дію він і описав у першому блокноті.

У другому блокноті записував теорії пропорцій, малював ескізи, нотував рецепти фарб та конструкції шоломів. У третьому з’являються, крім схем механізмів та конструкцій, малюнки з анатомії людей і тварин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: