Меню & пошук

Вчені з’ясували, що ліки повністю зупиняють поширення ВІЛ

Вчені з’ясували, що ліки повністю зупиняють поширення ВІЛ

Кінець епідемії СНІДу може бути близько


[ads-pc-2]

Антиретровірусна терапія повністю зупиняє поширення ВІЛ між партнерами-чоловіками показало нове масштабне дослідження. Це означає, що вірус не буде передаватися далі, якщо всі люди з ВІЛ будуть вживати ліки, пише The Guardian.

Вчені говорять про можливий кінець епідемії СНІДУ.

У дослідженні брали участь 1000 гомосексуальних пар у Європі, в яких один партнер мав ВІЛ та вживав препарати, що пригнічують вірус. Жоден із неінфікованих партнерів не заразився під час сексу без презерватива. Вчені зафіксували лише 15 випадків передачі вірусу, проте аналіз ДНК показав, що вони заразились від інших партнерів, які не лікувалися.

Попередні дослідження також показали, що терапія зупиняє поширення ВІЛ від інфікованого партнера в гетеросексуальних парах.

«Ці результати дають переконливі докази для чоловіків-геїв, що ризик передачі ВІЛ при антиретровірусній терапії дорівнює нулю. − пояснює дослідниця Елісон Роджерс з Університетського коледжу Лондона. − Це потужне повідомлення може зупинити пандемію ВІЛ, попереджаючи його розповсюдження. Це допоможе боротися зі стигмою і дискримінацією, з якими зустрічаються люди з ВІЛ».

2017 року зафіксували близько 40 мільйонів ВІЛ-інфікованих людей у всьому світі. З них 21,7 мільйона отримували антиретровірусну терапію.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: