Меню & пошук

Вчені з’ясували, що бджоли вміють рахувати − дослідження

Вчені з’ясували, що бджоли вміють рахувати − дослідження

Медоносні бджоли навчилися додавати і віднімати


[ads-pc-2]

Група дослідників з Австралії та Франції в ході дослідження виявила, що медоносні бджоли можуть навчитися рахувати − додавати і віднімати, пише The Guardian.

«Їхній мозок може застосовувати правила до математичних проблем, щоб знайти правильну відповідь. Вони мають зовсім інший тим обробки цифр, а не роблять спонтанні судження», − каже співавтор дослідження, професор австралійського університету RMIT Адріан Даєр.

В експерименті взяли участь 14 медоносних бджіл. Для них збудували лабіринт, на початку якого помістили картинку з певною кількістю геометричних фігур різних кольорів. Жовтий означав, що бджолам потрібно відняти певну кількість фігур, а синій − що їх треба додати. Спочатку бджіл тренували: коли вони підлітали до картинки з правильною відповіддю, їх нагороджували цукровим сиропом, а коли вони вибирали неправильну відповідь, а якості покарання їм давали розчин хініну. Кожного разу картинки переставляли місцями.

Після тренувань бджоли змогли обрати правильні відповіді у 63-72,1% випадків. На думку вчених, це говорить про те, що їхній вибір невипадковий і бджоли дійсно можуть рахувати.

Раніше дослідники з’ясували, що бджоли розуміють поняття нуля.

Фото: Science Advances

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: