Меню & пошук

У «жайворонків» менше ризику захворіти на рак молочної залози — дослідження

У «жайворонків» менше ризику захворіти на рак молочної залози — дослідження

Такі результати дослідження британських вчених.


[ads-pc-2]

Група науковців з університету Бристоля провела дослідження, за результати якого стверджує, що жінки, які прокидають рано, мають менший ризик розвитку раку молочної залози. Про результати дослідження вони заявили в ході Конференції з питань раку NCRI в Глазго, повідомляє BBC.

Під час дослідження науковці використовували новий спосіб аналізу даних — рандомізацію Менделя. Вони використали ці дані для проведення експерименту з більш ніж 180 тисячами жінок у проекті Biobank у Великій Британії та майже 230 тисячами жінок у дослідженні Консорціуму асоціацій з раку молочної залози.

Жінки, чий внутрішній годинник генетично запрограмований на ранній підйом, мають меншу імовірність захворіти на рак грудей. У дослідженні розглянули 8 років з життя жінки. За цей час у одного зі ста «жайворонків» розвинувся рак, а у «сов» — у двох зі ста.

Щоправда, поки що занадто рано підсумовувати результати дослідження або давати поради жінкам. Але раніше схожі припущення робили представники Всесвітньої організації охорони здоров’я.

У середньому, на рак молочної залози в Великобританії хворіє кожна сьома жінка. Одними з головних факторів виникнення раку молочної залози вважаються вік та спадковість.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: