Меню & пошук

У США почали тестувати вакцину проти коронавірусу на людях

У США почали тестувати вакцину проти коронавірусу на людях

В її випробуванні взяли участь 45 добровольців.


[ads-pc-2]

У Вашингтонському науково-дослідному інституті Kaiser Permanente в Сіетлі, США, почали тестувати вакцину проти коронавірусу на людях — повідомляє Associated Press.

Вакцина називається mRNA-1273. Вона була розроблена в рекордно короткі терміни Національним інститутом здоров’я США й компанією з розробки біотехнологій Moderna Inc. У її випробуванні взяли участь 45 добровольців у віці від 18 до 55 років. Деякі з добровольців отримають більші дози, ніж інші, щоб перевірити, наскільки сильними повинні бути щеплення. Науковці перевірять наявність будь-яких побічних ефектів і візьмуть зразки крові, щоб перевірити, чи активізує вакцина імунну систему.

Тестова вакцинація проходить у два етапи: одну ін’єкцію випробовувані отримали 16 березня, другу отримають через місяць.

«Ми всі відчуваємо себе такими безпорадними. Для мене це чудова можливість хоч щось зробити», — сказала Дженніфер Галлер, яка взяла участь у випробуванні.

Експерти зазначають, що це лише початок серії досліджень, необхідних для підтвердження того, чи безпечна й ефективна вакцина. Навіть якщо тестування буде успішним, вакцина буде недоступною для широкого використання протягом 12—18 місяців.

Наразі у світі зафіксовано 173 344 лабораторно підтверджених випадків захворювання COVID-19 — повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: