Меню & пошук

Кубики LEGO можуть не розкладатися у морській воді 1300 років — дослідження

Кубики LEGO можуть не розкладатися у морській воді 1300 років — дослідження

У дослідженні проаналізували 50 шматочків конструктора.


[ads-pc-2]

Кубики LEGO можуть не розкладатися в морській воді 1300 років — пише The Independent з посиланням на дослідження вчених британського університету Плімута, опубліковане в журналі Environmental Pollution.

Команда дослідників проаналізувала кубики, знайдені на узбережжі південно-західної Англії. Учені підтвердили вік окремих частин і виявили, що кубики можуть зберігатися від 100 до 1300 років у морській воді.

У дослідженні проаналізували 50 шматочків конструктора. Вік кожного з них підтвердили після вивчення хімічних характеристик. Потім дослідники порівняли кубики з наборами 1970-их і 80-их років. Автори дослідження з’ясували, що для повного руйнування блоків LEGO в природі потрібно в середньому 1300 років.

«LEGO — одна з найпопулярніших дитячих іграшок в історії, і її привабливістю завжди була довговічність. Він спеціально розроблений для того, щоб з ним можна було грати, тому не дивно, що, незважаючи на те, що він може перебувати в морі десятиліттями, він не сильно зношується. Однак його довговічність стала несподіванкою навіть для нас», — сказав один з авторів дослідження Ендрю Тернер.

Мета дослідження — з’ясувати, як довго океан можуть забруднювати елементи АБС-пластику. Саме його використовують для створення популярного дитячого конструктора.

Раніше LEGO анонсував виробництво кубиків, виготовлених з пластику з цукрової тростини у формі рослин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: