Меню & пошук

У Норвегії збудують перший готель, що виробляє більше енергії, ніж споживає

У Норвегії збудують перший готель, що виробляє більше енергії, ніж споживає

На Полярному колі в 2021 році з'явиться енергопозитивний готель


[ads-pc-2]

На Полярному колі в Норвегії до 2021 побудують перший у світі готель, що вироблятиме більше енергії, ніж витрачатиме, пише Mental Floss.

Готель Svart буде розташований на фьорді біля Свартісена, одного з найбільших льодовиків на материковій Норвегії та частині Національного парку Saltfjellet-Svartisen.

Будівля матиме форму кола для того, щоб бути максимально енергоефективною. Таким чином, коли сонце знаходитиметься високо влітку, тераси забезпечуватимуть тінь, тому в номерах не потрібні будуть кондиціонери. Вікна в готелі розміщені під таким кутом, що навіть під час холодної арктичної зими, в них може потрапляти сонце, яке дозволяє зберігати тепло в будівлі. Загалом Svart витрачатиме на 85% менше енергії, ніж традиційні готелі.

Будівля вироблятиме енергію за допомогою сонячних панелей на даху. Влітку готель отримуватиме велику кількість сонячного світла, а надлишок енергії продаватиме місцевій електромережі. Взимку, коли сонця мало, готель купуватиме електроенергію в мережі.

Будівництвом Svart  займаються туристична компанія Arctic Adventure Norway та архітектурна компанія Snøhetta. Це буде одна з перших будівель, створених за стандартами Powerhouse, об’єднання компаній, що зводитимуть будівлі, які за 60 років виробляють більше енергії, ніж витрачається на їхнє створення та утримання.

Фото: Svart

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: