Меню & пошук

Мозок краще запам’ятовує розташування шкідливої їжі, ніж корисної — дослідження

Мозок краще запам’ятовує розташування шкідливої їжі, ніж корисної — дослідження

В експерименті взяли участь 512 добровольців.


[ads-pc-2]

Вчені з Вагенінгенського університету в Нідерландах довели, що мозок краще запам’ятовує місця з нездоровою, висококалорійною їжею, ніж з корисною. Дослідження було опубліковане в журналі Scientific Reports.

Дослідники називають це «теорією оптимального фуражування» (optimal foraging theory), і вона передбачає, що наша просторова пам’ять або наші «когнітивні карти» еволюціонували так, щоб віддавати перевагу найбільш калорійній їжі. Такий механізм сформувався у наших предків протягом еволюції, коли вони шукали в першу чергу висококалорійну їжу.

У новому експерименті 512 учасників мали пройти кімнатою, схожою на лабіринт, зі зразками 16 нездорових та корисних продуктів. Частину їжі вони могли лише понюхати, а іншу — скуштувати. Вже після проходження лабіринту їх просили пригадати, де і яка їжа їм зустрічалася. Учасники на 27-28% краще запам’ятали, де розташована нездорова їжа (шоколадні тістечка і картопляні чипси), ніж здорова (яблука і помідори).

«Наші спостереження вказують на здатність людей розрізняти різні типи запахів, визначати калорійність продуктів, про які йде мова, за запахом, і локалізувати об’єкти запаху в просторі», — пишуть автори.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: