Тропічні ліси Амазонки зникнуть до 2064 року через зміни клімату та вирубку лісів — дослідження
Тропічні ліси Амазонки зникнуть до 2064 року через зміни клімату та вирубку лісів — дослідження
За оцінками вчених, під час фотосинтезу Амазонка поглинає до однієї десятої викидів, спричинених діяльністю людини.
[ads-pc-2]
За прогнозами вчених, тропічні ліси Амазонки у Південній Америці зникнуть до 2064 року, перетворившись на посушливі чагарники через зміни клімату та вирубку лісів, пише Daily Mail. Це результати дослідження вчених Університету Флориди під керівництвом Роберта Волкера, опубліковане у журналі Environment.
Крім зменшення забруднення повітря і регулювання кількості кисню і вуглецю у світі, ліси Амазонки створюють власні опади для забезпечення місцевого населення прісною водою. За оцінками вчених, під час фотосинтезу Амазонка поглинає до однієї десятої викидів, спричинених діяльністю людини.
Професор Вокер каже, що в найближчі кілька десятиліть Амазонка перетвориться з густого тропічного лісу у відкриту савану, в якій переважають легкозаймисті трави й чагарники.
Серед причин: зміни клімату, знищення місцевої екології через видобуток золота, вирубка лісів, що призводить до зменшення кількості опадів і подовження посушливого сезону, та «колапс» управління навколишнім середовищем у Бразилії.
«Найбільша проблема пов’язана зі збільшенням смертності дерев через посуху в результаті синергії вогню, збезлісення і вирубки лісу», — пише Волкер у статті. Один сезон посухи у тропічних лісах Амазонки може зменшити поглинання вуглекислого газу лісом на роки після відновлення дощів.
Ліси Амазонки регулярно переживають періоди засухи й пожеж — приблизно кожні п’ять років. Однак через діяльність людини зелені масиви не встигають відновлюватися, внаслідок чого збільшується частота і тривалість цих періодів.
Раніше Inspired розповів, як допомогти зменшити темпи знищення лісів.