Меню & пошук

Температура в Антарктиці вперше перевищила +20°C

Температура в Антарктиці вперше перевищила +20°C

У цьому регіоні зберігається близько 70% прісної води у світі у вигляді снігу і льоду.


[ads-pc-2]

На острові Сеймор в Антарктиці температура повітря 9 лютого вперше досягла рекордної позначки +20,75°C — повідомляє видання The Guardian. Ці дані ще має підтвердити Всесвітня метеорологічна організація.

Рекордна температура викликає побоювання з приводу нестабільності клімату в найбільшому сховищі льоду. У цьому регіоні зберігається близько 70% прісної води у світі у вигляді снігу й льоду.

Минула рекордна позначка у +19,8°C була зафіксована на острові Сеймор у 1982 році. 

Учені, які збирають дані зі станцій віддаленого моніторингу що три дні, описують новий рекорд як «неймовірний та аномальний».

«Ми спостерігаємо тенденцію потепління на багатьох об’єктах, які ми відстежуємо, але ніколи не бачили нічого подібного», — сказав Карлос Шефер, який працює над проєктом уряду Бразилії «Terrantar», що відстежує вплив зміни клімату на вічну мерзлоту на 23 ділянках в Антарктиці.

Також Шефер зазначив, що температура регіону була нестійкою протягом останніх 20 років. Після охолодження в першому десятилітті цього століття території швидко прогрілися. Учені ООН прогнозують, що через це океан може піднятися на 30—110 см до кінця століття. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: