Меню & пошук

Синє світло екранів пов’язали зі швидшим старінням – дослідження

Синє світло екранів пов’язали зі швидшим старінням – дослідження

Світло смартфонів і лептопів може впливати на клітини мозку


[ads-pc-2]

Тривале випромінювання синього світла від екранів ґаджетів пов’язали з прискоренням старіння та зменшенням тривалості життя – пише Science Daily з посиланням на дослідження Орегонського університету.

Синє світло негативно впливає на нас навіть тоді, коли не світить прямо в очі. Дослідники стверджують, що синя довжина хвилі, яка утворюється світлодіодами, пошкоджує сітківку й клітини мозку.

Науковці слідкували за впливом синього світла на комах дроздофілів. Клітинні механізми розвитку цих організмів подібні до клітинних механізмів тварин і людей. Виявилося, що щоденне 12-годинне випромінювання синього світла прискорювало старіння цих організмів.

Середня тривалість життя мух, які піддавалися впливу синього світла, була на 5–15% меншою ніж тих, що жили в повній темряві або не зазнавали тривалого впливу синього світла. Найбільше синє світло впливало на сітківку комах і клітини їхнього мозку. Клітини мозку пошкоджувалися навіть у сліпих дроздофілів, які не бачили світла.

«Дослідження пов’язують тривалий вплив штучного світла з факторами ризику для сну й циркадних ритмів. Через розповсюджене використання LED-освітлення і ґаджетів люди все більше піддаються впливу синього спектру. Але навіть у найбільш розвинених країнах воно не використовувалося достатньо довго для того, щоб оцінити його вплив на тривалість людського життя», – каже дослідниця Джага Гіболтович.

Проте науковці переконані, що синє світло впливає на клітини мозку людей, адже і в комах, і в людей вони функціонують однаково.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: