Меню & пошук

Створили соковіджимач, що перетворює апельсинові шкірки на біопластик

Створили соковіджимач, що перетворює апельсинові шкірки на біопластик

Круговий дизайн у дії


[ads-pc-2]

Італійська студія дизайну Carlo Ratti Associati розробила соковіджимач, який перетворює апельсинові шкірки на біопластик. У такий спосіб процес приготування апельсинового фрешу стає менш шкідливим для довкілля, пише Dezeen.

Експериментальний прототип віджимача Feel the Peel має висоту 3,10 метра. Зверху на машині – купол, наповнений 1500 апельсинами. Коли хтось замовляє сік, фрукти ковзають вниз, де їх розрізають навпіл і витискають фреш.

Залишки апельсинової шкірки потрапляють у відсік, розташований внизу машини. Потім зібрані шкірки сушать і подрібнюють для отримання так званого помаранчевого пилу. Його змішують зі спеціальною кислотою (PLA) для утворення біопластичного матеріалу.

Згодом цей матеріал нагрівають і розплавляють. Із нього утворюється нитка, яка подається через 3D-принтер, вбудований в машину, і «друкується» біочашка. Після використання її теж можна переробляти.

Із часом розробники віджимача планують додати до нього можливість 3D-друку тканини з апельсинової шкірки та інших речей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: