Меню & пошук

Студентам у Нідерландах пропонують полежати в могилі, щоб подолати страх смерті

Студентам у Нідерландах пропонують полежати в могилі, щоб подолати страх смерті

Замість уникати тривоги, студентам пропонують подолати її.


[ads-pc-2]

В університеті Неймегена в Нідерландах на території кампусу викопали могилу. Студентам пропонують у ній відпочити та подумати про смерть – пише Vice.

Могила розташована в саду за університетською церквою. З неї видно небо й гілки дерев. Оскільки всередині брудно й сиро, у могилу поклали матрац і килимок. А щоб студенти не поранилися об коріння дерев, стіни могили обклеїли пластиковою стрічкою.

«Напишіть нам, якщо хочете лягти в могилу,» − ідеться в офіційному запрошенні на сайті університету. Сеанс триває від 30 хвилин до 3 годин. З собою в могилу заборонено брати телефон або книги, оскільки вони можуть заважати думати про смерть.

З 2009 по 2011 роки могила була викопана як тимчасова інсталяція. Автор ідеї – місцевий священик Джон Хакінг. У такий спосіб він хотів нагадати про ідею «memento mori» (з латини «пам’ятай про смерть»). За цей час могилою скористалося 39 студентів.

«Дехто знаходить абсолютний спокій. А для декого це хвилюючий досвід», − сказала секретарка церкви Ільза Хуберс в інтерв’ю студентській газеті.

Могилу відкопали у 2018 році. З цього часу нею скористалося 15 студентів, а ще 30 чекають своєї черги.

 

Фото: Vox Magazine

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: