Меню & пошук

Штучний інтелект навчили вгадувати пісню, про яку думає людина

Штучний інтелект навчили вгадувати пісню, про яку думає людина

Пристрій може читати думки на основі мозкової активності


[ads-pc-2]

Дослідники з Каліфорнійського університету розробили пристрій, який може відтворити пісню, про яку думає людина. Про це пише Digital Trends.

з 2014 року вчені працювали з алгоритмом глибинного навчання та вимірювали мозкову активність за допомогою електродів, щоб перетворити думки людини на синтезовану мову. Для цього дослідники аналізували мозкові хвилі, коли людина розмовляла, аби встановити зв’язок між мовою та діяльністю мозку.

Результати попередніх досліджень вони застосували до музики. На основі мозкової активності піаніста вченим вдалося з високою точністю визначити, про яку пісню він думав. Про це вони написали в науковому журналі Cerebral Cortex.

Команда дослідників зафіксувала мозкову активність піаніста, коли він грав на електронній клавіатурі. Потім звук вимкнули, а музиканта попросили уявляти ноти, які він грав. Завдяки цьому вчені створити алгоритм прогнозування музики.

Проте відтворення музики не є кінцевою метою дослідників. Вони стверджують, що хочуть створити мовний протезний пристрій, який би дав можливість паралізованим людям знову спілкуватися з іншими.

Фото: unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: