Меню & пошук

Озонова діра над Антарктикою зменшилася до рекордного розміру за останні десятиріччя

Озонова діра над Антарктикою зменшилася до рекордного розміру за останні десятиріччя

Це найменший розмір озонової діри за останні 30 років


[ads-pc-2]

Озонова діра над Антарктикою 2019 року досягла найменшого розміру за останні 30 років, пише BBC.

Вчені Служби моніторингу атмосфери Коперника в ЄС (CAMS) кажуть, що цього року розмір озонової діри майже вдвічі менший, ніж зазвичай буває у вересні. 

Зараз її розмір сягає 5 мільйонів км². Минулого року вона збільшувалася до 20 мільйонів км².

Озон – це молекула, що складається з трьох атомів кисню. Озон відповідає за фільтрацію шкідливого ультрафіолетового випромінювання від Сонця. Газ постійно виробляється і знищується в стратосфері, приблизно на 20-30 кілометрах над Землею.

У незабрудненій атмосфері цикл виробництва і розкладання озону перебуває в рівновазі. Але хлор і бром, що потрапляють в атмосферу внаслідок людської діяльності, призводять до того, що озоновий шар зменшується, а найбільше – над Антарктикою у вересні-жовтні.

Щоб зупинити зменшення озонового шару, країни підписали Монреальський протокол 1987 року, що зобов’язує заборонити використання хімічних речовин, які найбільше руйнують озоновий шар.

Науковці стверджують, що зменшення озонової діри цього року дає надію, проте поки що це виглядає як цікава аномалія, а точна причина ситуації невідома.

«Це насправді не пов’язано з Монреальським протоколом, за яким ми намагалися знизити рівень хлору та брому в атмосфері, оскільки ці речовини все ще там є. Це більше пов’язано з якоюсь динамічною подією. Люди, очевидно, ставитимуть запитання, пов’язані зі зміною клімату, але ми просто не можемо дати відповідь», – пояснює голова CAMS Річард Енджелен.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: