Один рік життя собаки не еквівалентний семи «людським» — дослідження
Один рік життя собаки не еквівалентний семи «людським» — дослідження
Вчені дослідили ДНК 100 лабрадорів.
[ads-pc-2]
Нове дослідження вчених з Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виявило, що один рік життя собаки не еквівалентний семи людським рокам. Про це пише The Guardian з посиланням на дослідження опубліковане в журналі Cell Systems.
Вивчення ДНК 100 лабрадорів дозволяє припустити, що цуценята старіють набагато швидше, ніж старші собаки. Наприклад, однорічному цуценяті насправді близько 30 людських років.
Для дослідження вчені аналізували, як молекули метильних груп накопичувалися в певних областях людського геному з плином часу, і порівняли їх з тим, як вони накопичувалися в подібних областях у геномі собаки.
У геномі собак спостерігається швидше накопичення метильних груп, ніж у людей, протягом першого року життя. У цей період собаки старіють набагато швидше. Однак, з часом швидкість старіння у собак, порівнюючи з людьми, сповільнюється. 4 роки в житті собаки еквівалентні 54 людським, а 14 років — близько 70-ти людським.
Тепер команда вчених планує повторити дослідження з іншими породами собак.
«Якщо ми подумаємо про старіння з точки зору віку наших клітин, ця нова стаття дійсно корисна для зіставлення років людини і собаки», — сказала професорка Люсі Ашер, експертка у сфері собачого статевого дозрівання в Ньюкаслському університеті, яка не брала участі в дослідженні.