Меню & пошук

Низьковуглеводні дієти можуть скорочувати тривалість життя – дослідження

Низьковуглеводні дієти можуть скорочувати тривалість життя – дослідження

Популярні дієти для схуднення можуть шкодити здоров'ю


[ads-pc-2]

Дослідження американських вчених, яке тривало 25 років, показало, що низьковуглеводні дієти можуть скорочувати тривалість життя в середньому до 4 років, пише BBC.

Для дослідження опитали 15 428 людей віком від 45 до 64 років про їхні звички харчування і вживання напоїв. З цієї інформації дослідники вирахували пропорцію калорій, отриману з білків, жирів та вуглеводів.

Через 25 років вчені поцікавилися станом учасників, а 6 283 на той час померли. Виявилося, що люди, які отримували 50-55% енергії з вуглеводів (така кількість є в межах норми за британськими рекомендаціями з харчування), мали нижчий ризик смерті порівняно з тими, хто вживав замало або забагато вуглеводів.

Також вчені порівняли, як впливає на тривалість життя вживання білків та жирів тваринного і рослинного походження під час низьковуглеводної дієти. Заміну вуглеводів м’ясом та сиром пов’язали з невеликим збільшенням ризику смерті. Натомість заміна вуглеводів рослинними білками та жирами знижує рівень ризику смерті.

Доктор Сара Зайделман, дослідниця у сфері серцево-судинної медицини, яка брала участь у проведенні дослідження каже:

«Низьковуглеводні дієти, які замінюють вуглеводи білками і жирами, набирають популярності, проте наші дані свідчать про те, що раціон з низьким вмістом вуглеводів, але високим вмістом тваринних білків і жирів пов’язані зі зменшенням тривалості життя».

Проте це дослідження має обмеження. Результати показують лише кореляцію між раціоном і тривалістю життя, але не причинно-наслідковий зв’язок, оскільки дані були засновані на особистих повідомленнях людей.

Фото: unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: