Меню & пошук

Нова вакцина проти ВІЛ виявилася ефективною і безпечною

Нова вакцина проти ВІЛ виявилася ефективною і безпечною

Вакцина показує обнадійливі результати.


[ads-pc-2]

Клінічні досліди вакцини проти ВІЛ, яка повинна захистити людину від різних штамів, показали обнадійливі результати. Про це повідомляє BBC, з посиланням на науковий журнал The Lancet.

Згідно з результатами дослідження, вакцина викликала правильну реакцію імунної системи у всіх 393 піддослідних. Вакцина також захистила 67% мавп від вірусу, схожого на ВІЛ.

У дослідженні, яке було проведене в 2015-16 роках, взяли участь жителі США, Руанди, Уганди, ПАР і Тайланду. Кожний піддослідний проходив курс вакцинації протягом 48 тижнів. Ключові результаті дослідження оприлюднили лише зараз.

Варто зазначити, що піддослідними були здорові люди, а дослідження було подвійним сліпим рандомізованим та контрольованим. Основною метою цієї фази дослідження було тестування безпеки вакцини та виявлення побічних реакції у людини.

Тепер потрібно продовжити дослідження та перевірити, чи здатна вакцина захистити людину.

Незважаючи на те, що медицина бореться з ВІЛ, вакцини проти вірусу ще не придумали, оскільки він постійно мутує. Ця ж нова вакцина складається з білків різних штамів цього вірусу, тому за найкращих умов вона має стати універсальним захистом.

Станом на липень 2018 року, у світі з ВІЛ/СНІД живе близько 37 мільйонів людей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: