Меню & пошук

Нобелівську премію миру присудили за спроби зупинити сексуальне насилля на війні

Нобелівську премію миру присудили за спроби зупинити сексуальне насилля на війні

Нагороду отримали лікар та жінка, яка стала жертвою насилля


[ads-pc-2]

Нобелівську премію миру вручили Денісу Муквеге і Наді Мурад за їхні зусилля у зупиненні сексуального насилля як зброї у війні та збройних конфліктах.

«Обидва лауреати зробили значний внесок у зверненні уваги та боротьбі з такими злочинами. Деніс Муквеге присвятив своє життя тому, щоб захищати цих жертв. А Надя Мурад стала світком, яка розповіла про злочини, вчинені щодо себе та інших. Кожен з них у свій спосіб допомогли привернути увагу до сексуального насилля на війні, щоб злочинці були притягнені до відповідальності», – йдеться в повідомленні Нобелівського комітету.

Деніс Муквеге – лікар, який провів більшу частину свого життя, допомагаючи жертвам сексуального насильства у Демократичній Республіці Конго.

Надя Мурад сама стала жертвою воєнних злочинів, але попри соціальні норми, що вимагають від жінок мовчати про насилля, вона змогла відкрито говорити про це та про інших жертв.

Раніше Нобелівську премію з фізики присудили за винаходи в області лазерних технологій. Втретє в історії переможцем стала жінка. Нобелівську премію з медицини дали за новий метод лікування раку, а з хімії – за розробки в області контролю над еволюцією.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: