Меню & пошук

Німецький університет пропонує «стипендію за неробство» в рамках експерименту

Німецький університет пропонує «стипендію за неробство» в рамках експерименту

Кандидати мають право визначати тривалість своєї бездіяльності.


[ads-pc-2]

Університет образотворчого мистецтва в німецькому місті Гамбург пропонує «стипендію за неробство», пише The Guardian. 

Усього буде надано три стипендії у розмірі 1600 євро. Претенденти можуть анонімно надсилати свої презентації до 15 вересня і повинні будуть переконати журі, що обрана ними стратегія «активної бездіяльності» актуальна. Кандидати мають право визначати тривалість своєї бездіяльності. 

Форма заявки складається всього з чотирьох питань: Що ви не хочете робити? Як довго ви не хочете цього робити? Чому важливо не робити саме це? Чому ви той кандидат, який нам потрібен?

«Нічого не робити — непросто», — сказав Фрідріх фон Боррис, архітектор і теоретик дизайну, який придумав програму. «Ми хочемо зосередитися на активній бездіяльності. Якщо ви говорите, що не збираєтеся рухатися протягом тижня, — це вражає. Якщо ви говорите, що ви не збираєтеся рухатися і думати, — це може бути навіть краще». 

За словами фон Борриса, стипендіальна програма — не жарт, а серйозний експеримент. Ідея стипендії виникла з дискусії про важливість успіху та особистих досягнень, яка культивується у сучасному суспільстві. 

Всі заявки від кандидатів стануть частиною виставки під назвою «The School of Inconsequentiality: Towards A Better Life» (Школа непослідовності: шлях до кращого життя), яка відкриється в університеті в листопаді. Вона буде побудована навколо питання: «Від чого я можу утриматися, щоб моє життя мало менше негативних наслідків для інших?»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: