Меню & пошук

Неграмотність збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера й деменції − дослідження

Неграмотність збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера й деменції − дослідження

Невміння читати та писати пов'язане з порушенням когнітивних функцій в старості.


[ads-pc-2]

Американські вчені з’ясували, що невміння читати й писати підвищує ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера та деменції.

У дослідженні взяли участь 983 людини (середній вік − 77 років) з початковим рівнем освіти, які жили на Манхеттені. З них 746 учасників були грамотними. 237 учасників не вміли читати або писати; більшість з них народилися та виросли в сільській частині Домініканської Республіки, де доступ до навчання був обмеженим.

Спершу учасники дослідження пройшли медичне обстеження й тест на перевірку пам’яті. Протягом наступних чотирьох років вони повторно проходили тестування кожні 18 місяців.

У результаті вчені з’ясували, що в 114 з 237 людей, які не вміли писати та читати, на 48% розвинулася деменція − порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку.

«Уміння писати та читати дозволяє людям займатися складною діяльністю, наприклад, допомогти дітям або внукам виконати домашнє завдання чи прочитати газету. Це змушує мозок працювати», − пояснила докторка наук з Нью-Йорка Дженніфер Менлі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: