Меню & пошук

Негативне мислення може стати причиною розвитку деменції у старшому віці — дослідження

Негативне мислення може стати причиною розвитку деменції у старшому віці — дослідження

Дослідження також виявило зниження когнітивних функцій у депресивних і тривожних людей.


[ads-pc-2]

Нове дослідження групи вчених з Університетського коледжу Лондону показало, що постійне негативне мислення може бути пов’язане з деменцією в старшому віці. Песимізм також призводить до відкладень двох шкідливих білків, відповідальних за хворобу Альцгеймера. Про це пише CNN. 

Вчені аналізували постійні негативні думки у 350 людей віком старше 55 років протягом двох років. Близько третини учасників пройшли ПЕТ сканування мозку, щоб виміряти відкладення двох білків (тау-білка та бета-амілоїду), що викликають хворобу Альцгеймера, яка є найбільш поширеним типом деменції. 

Сканування показало, що у людей, які більше часу думали негативно, було більше накопичення білків, гірша пам’ять і більше зниження пізнавальної здатності протягом чотирирічного періоду в порівнянні з людьми, які не були песимістами. Однак, короткочасний період негативного мислення не може стати причиною розвитку деменції.

Дослідження також виявили зниження когнітивних функцій  у депресивних і тривожних людей. 

«Це перше дослідження, яке демонструє біологічний зв’язок між повторюваним негативним мисленням і патологією хвороби Альцгеймера, яке дає лікарям більш точний спосіб оцінки ризику і пропонує більш індивідуальне лікування», — сказав лікар-невролог Річард Айзексон, який не брав участі в дослідженні.

Дослідники припускають, що тренінги, зокрема медитації, можуть сприяти позитивному мисленню і зменшенню негативних думок, і планують майбутні дослідження для перевірки своєї гіпотези.

Деменція — синдром стійкого порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку. Частота деменції зростає з віком: від 2 % — у віці до 65 років, до 20 % — у людей 80 років і старше. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: