Меню & пошук

Науковці створили екологічну батарейку без літію

Науковці створили екологічну батарейку без літію

Акумулятор працюватиме на алюмінієві


[ads-pc-2]

Шведські та словенські науковці розбили алюмінієвий акумулятор. Вчені стверджують: він екологічно чистіший, ніж типовий літієвий, та має вдвічі більший запас енергії. Про це пише Newsweek.

Річ у тім, що літієві акумулятори, які активно використовуються в електромобілях, теж забруднюють довкілля. Наприклад, видобуток літію може призвести до зростання кількості токсичних хімічних речовин у навколишньому середовищі. Що своєю чергою призведе до забруднення повітря, води та ґрунту і може бути надто згубним для місцевих екосистем. Кобальт, інший елемент, що використовується в акумуляторах, може завдати шкоди здоров’ю тих, хто його видобуває, та довкіллю.

Раніше науковці намагалися створити акумулятор з алюмінію. Однак той мав дуже низький заряд. Тепер же вчені змінили деякі складові (використавши молекулу вуглецю антрахінон замість графіту) – і батарея отримала вищу щільність енергії.

Наразі науковці продовжують роботу, намагаючись створити ще кращий електроліт. Адже нинішня версія містить хлор – вчені хочуть позбутися цього елементу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: