Меню & пошук

Вчені: в Антарктиді 90 мільйонів років тому ріс тропічний ліс

Вчені: в Антарктиді 90 мільйонів років тому ріс тропічний ліс

На місці льдовиків раніше росли дерева тропічних лісів, вважають вчені.


[ads-pc-2]

Вчені з Німеччини та Великої Британії переконують, що 90 мільйонів років тому в Антарктиді, де зараз лише величезні крижані простори, ріс тропічний ліс. Про це пише The Guardian.

На морському дні Південного полюса дослідники знайшли зразок ґрунту крейдяного періоду, який вважається найтеплішим за останні 140 мільйонів років. Рівень моря тоді був вищим за 170 метрів.

Знайдені скам’янілості дозволили вченим встановити, що на місці льодовиків раніше була болотиста екосистема хвойних дерев, яка схожа на тропічні ліси Нової Зеландії.

Також вчені з’ясували, що щороку ліси Антарктиди приблизно на чотири місяці занурювалися у повну темряву, але це не завдавало їм шкоди, на відміну від сучасних лісів, яким для виживання необхідне сонце. Швидше за все, у давніх тропіків було інше джерело енергії, наприклад, високий рівень вуглекислого газу в атмосфері.

Вчені запевняють, що нове відкриття не тільки встановлює, що 90 млн років біля південного полюса росли заболочені тропічні ліси, але і що температура була вищою, ніж досі вважалося.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: