Меню & пошук

Науковці отримали $3 мільйони за фото чорної діри

Науковці отримали $3 мільйони за фото чорної діри

Премію розділили між усіма 347 вченими


[ads-pc-2]

Група науковців, якій вдалося вперше в історії сфотографувати чорну діру, отримала так званий науковий «Оскар» – премію «Прорив 2020». Також за «перше зображення надмасивної чорної діри, зняте за допомогою земного альянсу телескопів» вченим дали фінансову нагороду в розмірі $3 мільйонів, пише Live Science.

Кошти поділять між 347 науковцями, які зробили вклад у проект. Тож кожен отримає біля $8 646.

10 квітня цього року кілька груп вчених опублікували 6 наукових робіт. Це був звіт про фото чорної діри, розташованої приблизно за 55 мільйонів світлових років від нашої планети в галактиці М87.

У межах проєкту Event Horizon Telescope науковці різних країн об’єднали дані восьми телескопів, розташованих по всьому світу. У такий спосіб вони створили «око» розміром із Землю, достатньо потужне, щоб зазирнути в центр іншої галактики.

Згодом сфотографована чорна діра отримала власне ім’я – «Поуехі». Його присвоїв професор філології Ларрі Кімур з Гавайського університету, де був розташований один з телескопів. Це гавайське слово, що означає «прикрашений темним джерелом нескінченного творіння». Де «По» – глибоке темне джерело нескінченного творіння, тоді як «уехі» – те, що удостоєне краси, світло.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: