Меню & пошук

NASA виявили воду на сонячній стороні Місяця

NASA виявили воду на сонячній стороні Місяця

Сліди води виявили у місячному ґрунті кратера Клавій.


[ads-pc-2]

Місія NASA виявила воду на частині поверхні Місяця, де постійно падає сонячне світло, пише CNN. 

Дослідження засноване на даних, зібраних космічним апаратом NASA Lunar Reconnaissance Orbiter, що знаходяться на орбіті навколо Місяця з червня 2009 року, а також бортовим телескопом SOFIA. Сліди води виявили у місячному ґрунті кратера Клавій. 

«У нас були ознаки того, що H2O — знайома нам вода — може бути на сонячній стороні Місяця. Тепер ми знаємо, що вона там. Це відкриття кидає виклик нашому розумінню поверхні Місяця і підіймає цікаві питання про ресурси, що мають відношення до дослідження космосу», — сказав Пол Герц, директор відділу астрофізики NASA.

Крім цього, вчені дослідили «холодні пастки» у постійно затінених областях Місяця, де вода перетворюється на лід. Потенційний розмір пасток  варіюється від сантиметрів до кілометрів.

«Якщо ви можете уявити, що стоїте на поверхні Місяця поряд з одним з її полюсів, ви побачите всюди тіні», — сказав Пол Хейн, провідний автор дослідження. «Багато з цих крихітних тіней можуть бути заповнені льодом».

За оцінками дослідників, на Місяці може бути 15 000 квадратних миль (38 849 квадратних кілометрів) постійно затінених пасток різних розмірів, які можуть зберігати лід.

«У холодних пастках температура настільки низька, що лід поводиться як камінь», — сказав Хейн. «Якщо туди потрапить вода, вона нікуди не дінеться протягом мільярда років».

У 2024 році планується повернення американських астронавтів на Місяць у межах програми NASA Artemis

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: