Меню & пошук

Експеримент від NASA: один з близнюків проведе рік на МКС, поки його брат буде на Землі

Експеримент від NASA: один з близнюків проведе рік на МКС, поки його брат буде на Землі

[ads-pc-2]

3c8fc772c8c4af1394860640f3930675

Американська космічна агенція NASA вирішила дослідити вплив космосу на людську генетику та організм, розділивши братів-близнюків. Один з них, астронавт Скотт Келлі, проведе рік на борту Міжнародної Космічної Станції, а його брат-близнюк Марк залишиться на Землі.

Проект називається NASA Twin Study і передбачає вивчення впливу на людський організм умов довготривалого перебування в космосі. Брати Келлі – ідеальний варіант для біологічних дослідницьких програм. Марк і Скотт як однояйцеві близнюки мають ідентичні гени. Це робить надзвичайно зручним процес порівняння того, як вплине тривалий космічний політ на людину, оскільки на Землі буде перебувати «незайманий» екземпляр аналогічної ДНК.

Марк Келлі теж астронавт, як і його брат. За час своїх місій він провів 54 дня в космосі. Послужний список його брата Скотта більш солідний – в його історії 170 днів, до яких скоро додасться ще цілий рік. Участь двох людей в дослідницькій програмі, які добре розуміють суть роботи і з чим їм обом доведеться зіткнутися, один з керівників NASA доктор Крейг Кундрот називає «хорошим шансом в житті».

У ході вивчення обох близнюків планується розглянути ряд питань. Одне з них пов’язане з передчасним старінням космонавтів в ході тривалих місій через вплив космічного випромінювання. Вчені на Землі хочуть порівняти гени старіння у братів Келлі і, якщо з’ясується, що вони змінились у Скотта, то це може бути підтвердженням того, що організм космонавтів дійсно передчасно старіє. Окрім того, в ході програми зроблять низку експериментів з психології та мікробіології.

Кілька тижнів тому NASA випустила мобільний додаток для астрономів-любителів, який допомагає шукати нові астероїди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: