Меню & пошук

NASA випустила додаток, який допоможе шукати астероїди

NASA випустила додаток, який допоможе шукати астероїди

[ads-pc-2]

westernnightskyandstars-longgoodbye

NASA випустила додаток Asteroid Data Hunter для персональних комп’ютерів на Mac i Windows, який допоможе астрономам-любителям у пошуках астероїдів. Програма, що може бути встановлена на будь-який ПК, навчена шукати нові об’єкти в астероїдному поясі між Марсом і Юпітером, а також будь-які навколоземні об’єкти (NEO).

Програма була презентована на конференції SXSW у Техасі у співпраці з компанією Planetary Resources. Принцип роботи програми полягає в скануванні всіх фотографій, які астрономи можуть завантажити через свій ПК та виявленні нових об’єктів. Asteroid Data Hunter запускає спеціальний алгоритм, який визначатиме на знімках рухомі об’єкти та шукатиме серед них раніше невідомі астероїди.

За словами розробників NASA, додаток здатний шукати на 15% більше нових астероїдів, ніж його попередні версії, а також об’єкти, що можуть становити загрозу нашій планеті – Near-Earth Objects. Головною перевагою додатку є його безкоштовність – будь-який власник телескопу чи астроном-любитель відтепер може завантажувати свої фотографії та сканувати їх у пошуках нових об’єктів.

Минулого року NASA та Planetary Resources проводили конкурс, в якому пропонували грошовий приз у розмірі $35 тисяч для тих, хто зможе розробити якісний алгоритм пошуку астероїдів на фотознімках.

У січні агенція NASA опублікувала найдетальніше фото космосу в історії фотозйомок.

via The Verge

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: