Меню & пошук

Найдавнішим наскельним малюнком Австралії визнали зображення кенгуру. Йому понад 17 тисяч років

Найдавнішим наскельним малюнком Австралії визнали зображення кенгуру. Йому понад 17 тисяч років

Малюнок був знайдений в окрузі Кімберлі у 1990-і роки.


[ads-pc-2]

Наскельний малюнок із зображенням кенгуру виявився найдавнішим в Австралії — йому, ймовірно, понад 17 тисяч років. До таких висновків прийшла команда дослідників, яку очолив Деміен Фінч з Мельбурнського університету. Про це повідомляє The Guardian.

Малюнок був знайдений в окрузі Кімберлі у 1990-і роки. Дослідники вивчали його з 2015 року, а тепер за допомогою радіовуглецевого аналізу визначили приблизну дату його створення.

Визначити вік роботи вдалося по слідах осиних гнізд: колонії стародавніх ос розташовувалися прямо на малюнку — сліди їхньої життєдіяльності і використали для аналізу.

«Ми визначили три осиних гнізда, прикріплених [до каменя] в основі зображення, і три гнізда, побудованих на ньому, щоб з упевненістю визначити, що малюнку від 17 500 до 17 100 років. Але швидше за все, 17 300 років», — сказав Деміен Фінч.

Висота зображення становить 2 метри, його намалювали червоною охрою на кам’яному склепінні грота.

«Це важливе відкриття, — сказав Фінч. — Ми ніколи не зможемо дізнатися, про що думав художник, який написав цей твір понад 600 поколінь тому, але тепер ми знаємо, що натуралістичний період існував до кінця останнього льодовикового періоду, коли клімат був більш прохолодним і сухим, якщо порівнювати з сучасним станом навколишнього середовища».

Раніше у Єгипті виявили, ймовірно, найстарішу пивоварню у світі. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: