Меню & пошук

МОЗ радить, що одягати, їсти і пити в мороз

МОЗ радить, що одягати, їсти і пити в мороз

[ads-pc-2]

Міністерство охорони здоров’я опублікувало перелік порад, які допоможуть уникнути переохолодження та обморожень в холодну погоду.

Одна з них – без нагальної потреби не виходити з дому, коли температура повітря нижча за -10 градусів. Але якщо необхідність все ж таки виникла, ось основні правила поведінки в мороз.

Під час морозу важливо не спітніти. Обираючи одяг, потрібно дотримуватися принципу «багатошаровості» – одягати кілька легких светрів замість одного теплого. Це допомагає краще зберігати тепло. Не слід вдягати тісний одяг і взуття, а також взуття, яке може промокнути. Варто уникати металевих прикрас.

Важливо не виходити з дому голодним, а якщо змерзли, потрібно з’їсти щось тепле. А ще слід пити багато рідини, перебуваючи на вулиці, та не вживати алкоголь. Він розширює судини на поверхні тіла, внаслідок чого тепло швидко втрачається.

Щоб уникнути переохолодження, потрібно рухати руками та пальцями ніг, аби посилити кровообіг. Але важливо не перевтомлюватися – так тіло швидше втрачає тепло.

Також варто відмовитися від паління, бо воно негативно впливає на стінки судин, не носити важкі речі та не торкатися металу.

Фото: unsplash, МОЗ

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: