Меню & пошук

Людство втратило 53% лісової дикої природи за останні 40 років – WWF

Людство втратило 53% лісової дикої природи за останні 40 років – WWF

Це пошкодило численні харчові ланцюжки на всій планеті


[ads-pc-2]

Людство втратило 53% дикої природи по всіх лісах та екосистемах планети за 40 років. Це дані останнього глобального дослідження WWF (Всесвітнього фонду дикої природи). Тому організація просить світових лідерів оголосити планетарну надзвичайну ситуацію, пише Independent.

Наразі під загрозою перебувають 60% лісів і лісових видів – птахів, ссавців, земноводних і плазунів. Найактивніше втрачається природне середовище в лісах Амазонки. Там гинуть тропічні ліси та вимирають рідкісні тварини.

«Деградація та вирубка лісів щороку призводить до 10% викидів парникових газів на планеті. А вимирання цілих видів тварин посилює кліматичні зміни», – йдеться у звіті.

Науковці наголошують: ліси Амазонки близькі до незворотних змін. Від дерев уже було очищено її п’яту частину. Якщо вирубка продовжиться, тропічні ліси за кілька десятиліть ризикують перетворитися на саванну.

«Ліс – наш найбільший союзник у боротьбі з кліматичними змінами. А ми його втрачаємо», – наголосив Вілд Болдуін-Кантелло, фахівець із лісів WWF.

Експерти фонду наголошують: зараз необхідно розробити «нову угоду для співжиття природи та людей». Це допоможе зупинити кліматичні зміни, відновить природні ресурси та виправить втрачені харчові ланцюги. Угоду пропонують розглянути на 75-му засіданні Генеральної Асамблеї ООН 2020 року. Також заплановані переговори щодо нових десятирічних цілей Конвенції про біологічне різноманіття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: