Меню & пошук

Країни-підписанти Паризької кліматичної угоди ігнорують її зобов’язання – ООН

Країни-підписанти Паризької кліматичної угоди ігнорують її зобов’язання – ООН

Більшість досі інвестують у викопне паливо


[ads-pc-2]

Країни, які зобов’язалися зменшити викиди шкідливих речовин, не дотримуються обіцянки. Такий звіт оприлюдинила ООН – пише CNN. За даними організації, більшість держав-підписантів не дотримуються Паризької кліматичної угоди, затвердженої в 2015 році задля зупинення глобального зростання температури.

Згідно із домовленістю учасники кліматичної угоди зменшать викиди CO2 для того, щоб світова температура не зросла більш ніж на 2 градуси (безпечний рівень, до якого температура може піднятися й не спричинити катастрофічні наслідки для клімату).

Утім нові дослідження показують, що вже до 2100 року температура зросте на 3,2 градуси. Науковці називають це критичною точкою, що може спровокувати довгострокові й незворотні зміни у природі та загибель деяких екосистем.

Для того, щоб втриматися в межах 1,5–2 градусів потепління, за словами ООН, потрібно, щоб глобальні викиди шкідливих речовин щорічно падали на 7,6% . Це у п’ять разів більший показник аніж той, який указали в кліматичній угоді.

На країни G20 припадає 78% загальносвітових викидів парникових газів, але лише п’ять з 20 країн-членів втановили для себе дедлайн досягнення нульового рівня викидів. З них лише двоє створили законодавство для досягнення цієї мети.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: