Меню & пошук

Кліматична криза зіграла основну роль у 15 стихійних лихах у 2019 році

Кліматична криза зіграла основну роль у 15 стихійних лихах у 2019 році

Збитки від кожного перевищують $1 млрд.


[ads-pc-2]

Кліматична криза зіграла основну роль щонайменше у 15 стихійних лихах у 2019 році. Збиток кожного склав понад $1 млрд, а для більшої частини з них перевищив $10 млрд. Про це повідомляє видання The Guardian з посиланням на дослідження організації Christian Aid, яка відстежує руйнування, пов’язані з кліматом. У дослідження не були включені збитки від пожеж в Австралії. 

Екстремальна погода, включаючи повені, шторми, посухи й лісові пожежі, сталася на кожному населеному континенті в 2019 році, що призвело до спустошення та загибелі людей. 

Повені в Аргентині й Уругваї в січні цього року змусили 11000 людей покинути свої будинки. Циклон «Ідай» забрав життя 1300 людей у Зімбабве, Мозамбіку й Малаві в березні, а циклон «Фані» завдав удар по Індії й Бангладеші в травні й червні. Сильний мусон в Індії забрав життя 1900 людей.

Заможніші країни також сильно постраждали: шторм «Еберхард» обрушився на Європу в березні, а тайфуни «Факсай» й «Хаджібіс»  — на Японію у вересні й жовтні. Лісові пожежі спустошили сільськогосподарські райони в Каліфорнії і завдали збитків на суму понад $25 млрд.

Кет Крамер, співавторка дослідження й співробітниця Christian Aid, сказала, що час для боротьби з кліматичною кризою закінчується. «У минулому році викиди (парникових газів) продовжували зростати, тому дуже важливо, щоб країни підготували нові й розширені зобов’язання для дій за (якнайшвидшому виконанню) Паризькою угодою», — сказала вона. — Це гарантує, що світ терміново відгукнеться на попередження вчених, а також на вимоги школярів, які налякані від того світу, який вони змушені успадкувати».

Ураган «Доріан» залишив 70000 людей без домівок і приніс збитки щонайменше на $3 млрд, а повені на заході й півдні США в період з березня по червень обійшлися в $12,5 млрд. Збитки Індії від повеней і одного циклону «Фані» склали понад $18 млрд, і ці оцінки охоплювали тільки страхові втрати. 

Експерти кажуть, що екстремальна погода й рекордні температури були пов’язані з діяльністю людини. Майкл Манн, директор Центру вивчення систем Землі в Університеті Пенсільванія, сказав: «З кожним днем ​​нам, схоже, нагадують про ціну бездіяльності (у питаннях) клімату у вигляді постійних загрозливих екстремальних погодних явищ, пов’язаних зі зміною клімату».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: