Меню & пошук

Кава допомагає спрацюватися в команді − дослідження

Кава допомагає спрацюватися в команді − дослідження

На наступну нараду принесіть всім по чашечці кави


[ads-pc-2]

Щоденна порція кави покаращує командну роботу, такі результатии дослідження опублікували в Journal of Psychopharmacology.

Дослідники державного університету Огайо провели експеримент із двома групами людей. 36 учасників однієї з груп випили кави перед експериментом, інших 36 попросили утриматися від цього. Потому обидві групи, окремо одна від одної, розпочали 15-хвилинну дискусію на обрану соціально важливу тему. Після неї, дослідники попросили учасників оцінити власну ефективність, та ефективність своїх колег.

Ті, хто випили кави перед обговоренням, поставили собі та своїм одногрупникам значно вищі оцінки, аніж ті, хто не пили кави.

Пізніше науковці провели схожий експеримент ще раз, але в інших групах, і з використанням натуральної кави, та кави без кофеїну. Результати виявилися подібними до попередніх: учасники, що випили каву без кофеїну вважали, що дискусія не була плідною. Водночас члени команди, яка споживала натуральну каву, вважали обговорення ефективним.

Науковці вважають, що такий ефект викликаний концентрацією, яку спричиняє доза кофеїна: «Вона дозволяє уважно і неперебиваючи слухати колег, залишатися в межах однієї важливої теми, і не переходити непомітно на інші підтеми, що не стосуються предмету дискусії».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: